Temizlik Tüyoları

Anasayfa >Temizlik Tüyoları

Temizlik Tüyoları

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bize ulaşarak hangi hizmetleri alabileceğinizi ücretsiz öğrenebilirsiniz.

detay-temizlik-brosur
temizlik-tuyolari

Temizlik tüyoları, birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelir. Bu yazımıza da ev temizliğinde çığır açan birkaç tüyodan bahsedeceğiz. Bu tüyoları kullandığınız da göreceksiniz ki temizlik çok daha kolay olacak. Buradaki tüyolar kolay temizlik tüyoları olduğunu göreceksiniz. Burada önereceğimiz tüyolar daha önce denenmiş ve sonucunda başarı elde edilmiş tüyolardır. Mutfağın en büyük sorunlarından biri bulaşık süngerinin zamanla kötü kokmasıdır. Bu sorunu çözmek için; öncelikle süngerin üzerine bulaşık deterjanı koyun ve su ile köpürtün. Bu işlem sonra süngeri mikro dalga fırında 3 dakika bekletin. İşte artık süngerinize yeni alınmış gibi olacak. Bu tüyo ile Tasarrufta sağlayabilirsiniz. Bunun dışında çok daha pratik önerilerimiz de var. İşte o pratik temizlik önerileri.

 

Temizlik tüyoları birçok yerde rahatlıkla bulunabilir. Ancak pratik temizlik önerileri ile tasarruf etmenizi sağlayacak önerileri pek bir yerde bulamazsınız. İşte burada asıl değineceğimiz nokta bu olacaktır. Koltuklarınız zaman içerisinde kirlenir ve onu temizlemek bazen tam bir işkence haline dönüşür. Bunu çözmek için gerekli malzemelerimiz karbonat ve elektrikli süpürgedir. Öncelikle karbonatları koltuğunuzun üzerine serpin. Ardından bir saat kadar bekleyin ve elektrikli süpürgeniz ile karbonatları temizleyin. Göreceksiniz ki ne kir kalacak ne de pis koku. Kolay temizlik tüyoları ile temizliğe devam edelim. Mutfağın vazgeçilme önemli araçlarının başında gelen doğrama tahtalarının üzerinde zaman zaman kokular olabiliyor. Bu kokuları gidermek için gerekli malzemelerimiz; tuz ve limon. Doğrama tahtasının üzerine tuz serpin. Birkaç dakika bekleyin ve daha sonra yarım kesilmiş limonu tuz üzerine sürtün. Bu işlemi tamamladıktan sonra tahtayı yıkayın. Tahtanız yepyeni ve kokusuz olacaktır.

 

Kolay temizlik tüyoları ile devam ettiğimiz de en çok seveceğiniz tüyolardan birinden bahsetmek istiyorum. Gümüşlerinizin parlatılması. Bazen gümüş eşyalarımızdan olan kaşık, çatal veya bıçaklar parlaklığını kaybeder. Bir süre sonra kaşıklarımız, bıçaklarımız veya bıçaklarımız mat bir görünüm sağlar ve bir türlü parlamaz. İşte bu pratik temizlik önerileri sayesinde bu sorunu artık aşabileceksiniz. Geniş herhangi bir kap içerisini alüminyum folyo döşeyin. Folyo üzerine 300 -350 gr kadar tuz ekleyin. Hemen ardında kap içerisine sıcak su ekleyin. Sıcak sudan hemen sonra gümüşleri kap içerisine atın ve kapağı kapatın. 30 dakika kadar bekledikten sonra kap içerisindekileri çıkarın ve soğuk su ile durulayın. İşte size parlak ve canlı kaşıklar, çatallar ve bıçaklar. İlk günkünden dahi parlak olacaktır. Temizlik tüyoları ile daha iyi bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Hemen deneyin farkı görün.

facebook instagram youtube mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon whatsapp-button whatsapp-button