Kış Temizliği Nasıl Yapılır

Anasayfa >Kış Temizliği Nasıl Yapılır

Kış Temizliği Nasıl Yapılır

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bize ulaşarak hangi hizmetleri alabileceğinizi ücretsiz öğrenebilirsiniz.

detay-temizlik-brosur
kis-temizligi-nasil-yapilir

 

Kış aylarında evlerde fazlaca vakit geçirildiğinden, temizliğe de en çok kışa girerken ihtiyaç duyulur. Kış öncesi yapılan detaylı temizlik, soğuk havalarda evde konforlu şekilde vakit geçirmeyi sağlar. Peki kış temizliği nasıl yapılır? hangi bölgelerin temizliğini kapsar kısaca anlatalım. Kış temizliği, kaloriferden bacaların, kilerden vitrinlerin temizliğine kadar geniş kapsamlı bir iştir. Evde kış temizliği yapmak isteyen birisi işe kalorifer temizliğinden başlamalıdır. Kaloriferlerin filtreleri temizlenir, kötü durumdaysa değiştirilir. Tüm delikleri süpürgeyle çektirilir. Varsa kireci temizlenir. Aynı şekilde baca temizliğinin de hem verimli ısınma hem de can güvenliği için kışa girmeden mutlaka yapılması gerekir. Vitrinlerin iç ve dış olmak üzere güzelce silinmesi de, hijyenik kış temizliği kapsamındadır.

 

 

 

Kış temizliği nasıl yapılır deyince aslında detayı çok fazladır. Sadece gıda ürünü almak için kullanılan kiler bölümünün, kışa girmeden elden geçirilmesi gerekir. Son kullanma tarihi geçen gıdaların atılması, çürüyen ya da böceklenen gıda maddelerinin çıkarılması ve kilerin komple süpürülüp temizlenmesi, temiz bir kış geçirmek için faydalı bir girişimdir. Bu dönemde elbise dolapları elden geçirilir, yazlıklar yıkanıp rafa kaldırılır, kışlık elbiselerden giyilmeyecek olanlar ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ayrılır, geri kalanlar ise düzenli olarak katlanıp yerleştirilir. Evde belirli bir süre içerisinde fazlalık eşyalar birikir. Kış temizliği yaparken bu eşyalar atılır. Fatura, fiş ve çeşitli evrakların önemsiz olanları seçilir ayrılır, kalanlar bir dosya içerisinde saklanır. Mutfak dolapları içi ve dışı silinir, içerisindeki tüm bardak, tabak ve diğer eşyalar olmak üzere yıkanır. Buzdolabı fişi çekilerek temizlenir, tekrar yerleştirilir. Fırın ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar çekilip arkaları temizlenir. 

 

 

 

Evdeki tüm elektronik cihazların temizliği de, kış temizliği nasıl yapılır sorusuna verilecek cevaplar arasındadır. Dip köşe kış temizliği yapmak istiyorum diyenlerin, bilgisayar ve tablet gibi sık kullanılan cihazların mutlaka güzelce silip temizlemesi gerekir. Perdeler sökülür yıkanır ve tüm camlar silinir. Koltuklar silinir, halılar yıkanır ya da yıkamaya verilir. En son en ulaşılmayacak yere kadar süpürülen yerler, güzelce iki-üç su silinir. Evde temizlenmeyen hiçbir eşya kalmamasıyla detaylı kış temizliği sonrası, kışa sağlıklı ve hijyenik bir giriş yapılabilir.

 

 

facebook instagram youtube mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon whatsapp-button whatsapp-button