Evler Nasıl Dezenfekte Edilir

Anasayfa >Evler Nasıl Dezenfekte Edilir

Evler Nasıl Dezenfekte Edilir

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bize ulaşarak hangi hizmetleri alabileceğinizi ücretsiz öğrenebilirsiniz.

detay-temizlik-brosur
evler-nasıl-dezenfekte-edilir

 

Evleri dezenfekte etmek demek, sağlıklı bir yaşam için atılan önemli bir adım demektir. Bakteri ve birçok salgın hastalığın üremesinin önüne geçmek için düzenli olarak dezenfekte işlemi uygulanması şarttır. Özellikle son zamanlarda nüfus yoğunluğunun artmasına ve yaşam koşullarının değişmesine bağlı olarak ortaya çıkan salgın hastalıklar, temizliğin önemini bir kez daha tüm insanlara hatırlattı. Günümüz yaşam koşulları içerisinde çoğu kişi evler nasıl dezenfekte edilir? sorusuna cevap arıyor. Evlerde her gün kullanılan eşya ve alanların mutlaka dezenfekte edilmesi, sağlık için gerekliliktir. Dezenfekte denildiğinde birçok kişinin aklına doğal olarak öncelikle dezenfektan nedir? Sorusu geliyor. Dezenfektan, özel olarak geliştirilmiş antimikrobiyal özelliğiyle yüzeylerdeki zararlı mikroorganizmaları yok eden temizleyicilerdir.

 

 

 

Evler nasıl dezenfekte edilir sorusuna verilebilecek cevabın kapsamı oldukça geniştir. İlk olarak günlük olarak giyilen giysilerin, yüksek ısıda ve etkili içerikteki deterjanlarla yıkanması önerilir. Dezenfekte konusunda tuvalet temizliği de önemli bir yer tutar. Tuvaletlerin, çamaşır suyuyla haftada bir ya da iki kez yıkanması gerekmektedir. Evleri dezenfekte etmek için çamaşır makinesinden kapı kollarına kadar aktif olarak kullanılan her eşyanın da uygun ürünlerle temizlenmesi gerekir. Çamaşır makineleri, her ne kadar başlı başına bir temizlik aracı olsa da, kirli çamaşırlardan dolayı zamanla biriken kirler, bakteri yuvasına dönüşebilir. Bu nedenle haftada bir kez boş çalıştırılmalıdır. Kapı kolları her gün özel dezenfektanlarla sterilize edilmeli, cep telefonu, kumanda, bilgisayar ve tablet gibi cihazlar da çok kir barındırdığından düzenli olarak silinmelidir.

 

Evler nasıl dezenfekte edilir? konusunda dikkat edilmesi gereken nokta, en çok kir barındıran yerlere daha fazla hassasiyet gösterilmelidir. Çamaşır suyu, sirke, karbonat, alkol, arap sabunu ve beyaz sabun, evleri dezenfekte etmek için kullanılabilecek en etkili ürünlerdir. Yerlerin her gün beyaz sirkeli suyla silinmesi, özellikle çocuklu evlerde hem temiz hem de sağlıklı bir ortam oluşturmada fayda sağlar. Ayrıca hazır olarak satılan spreyler de, ev dezenfektanı olarak kullanılabilecek ürünlerdir. Sağlıklı bir ortam için evlerin dezenfekte edilmesi önemli bir nokta olsa da, hangi ürünün hangi alanda kullanılacağına da dikkat edilmelidir. Çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi ürünler tuvalet temizliği için kullanılabilecekken, elektronik cihazlar, kapı kolları ve yerlerin temizliğinde sağlığa zarar vermeyen sirke ve karbonat gibi ürünler tercih edilmelidir.

 

 

facebook instagram youtube mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon whatsapp-button whatsapp-button