Evde Temizlik Yönetimi

Anasayfa >Evde Temizlik Yönetimi

Evde Temizlik Yönetimi

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bize ulaşarak hangi hizmetleri alabileceğinizi ücretsiz öğrenebilirsiniz.

detay-temizlik-brosur
evde-temizlik-yonetimi

Temizlik, insanların zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği ev ortamı için en gerekli hizmetlerden birisidir. Temiz ortamlarda yaşam kalitesi yükseldiği gibi, başta çocuklar olmak üzere sağlıklı bir yaşamın da temelleri atılır. Çoğu kişinin gözünü korkutsa da aslında uygulanabilecek doğal ve pratik yöntemlerle bireysel ev temizliği yapmak mümkündür. Evde temizlik yönetimi, evin nasıl göründüğünden kişilerin karakterleri ve yaşam tarzlarına kadar birçok noktanın açık kanıtıdır. Öyle ki, en modern göz alıcı dekorasyonlarla dizayn edilmiş evler temiz değilse herhangi bir cazibesi olmadığı gibi; küçük, mütevazi ama temiz evler her zaman dikkat çekicidir. Gün içerisinde evde yapılan rutin temizlik işlemleri belirli derecede hijyen sağlar, evin kirlenmesini geciktirir ancak daha detaylı ev temizliği, belirli bir düzen içerisinde aralıklarla yapılmalıdır. 

 

 

 

Evde temizlik yönetimi denildiğinde akla ilk olarak temiz ve düzeni oturtulmuş evler gelir. Temiz bir ev için, günlük rutin olarak birbirinin devamı olan işlerin mutlaka zamanında yapılması gerekir. 15 günde bir camların silinmesi, en az 3 aylık periyodlarla perdelerin yıkanması gibi kapsamlı ev temizliği için sistemli çalışmak her zaman avantajıdır. Onun haricinde süpürme, toz alma ve yer silme gibi işlemler ise her gün uygulanmalı ki, aile bireylerinin rahat vakit geçirebileceği mekanlar oluşturulsun. Temizliğin kısa sürede bitirilmesi ve amacına uygun şekilde yapılabilmesi için mutlaka bir düzen oluşturulmalıdır. Aksi takdirde ev temizliği çok fazla zaman alacağı gibi hijyenik şekilde yapılması da çok zordur.

 

 

 

Evde temizlik yönetimi, bireysel olarak yapılan hizmetten maksimum verim almak demektir. Bu nedenle her işlem sırasıyla uygulanır. Hijyenik ev temizliği için öncelikle perdeler sökülür, yıkanır. Sonra camlar silinir. Ardından elektrik süpürgesi çalıştırılır ve ev dip köşe süpürülür. Halıların, tozları içine çekme özelliği bulunduğundan, önce toz alma ya da yer silme işlemi yapılırsa toz sıkıntısı tekrarlayacaktır. Bu nedenle ev temizliği için uygulanan yöntemleri sırayla yapmak önemlidir. Süpürme işlemi bitince toz alınır. Toz alma işlemi de bitirildikten sonra, zemine uygun malzemelerle yerler silinir. Banyo ve mutfak temizliğinin tamamlanmasıyla en son yıkanan perdeler asılır, kaldırılan halılar varsa serilir ve evde temizlik işe bitirilir. Genel anlamda temiz bir ev için temizlik hizmetlerini yaşamın bir parçası haline getirmek gerekmektedir. 

facebook instagram youtube mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon whatsapp-button whatsapp-button