Banyo Nasıl Temizlenir

Anasayfa >Banyo Nasıl Temizlenir

Banyo Nasıl Temizlenir

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bize ulaşarak hangi hizmetleri alabileceğinizi ücretsiz öğrenebilirsiniz.

detay-temizlik-brosur
banyo-nasıl-temizlenir

Kullanım amacı itibariyle banyolar, evlerde mikropların en kısa sürede ve fazlaca üreyebileceği yerlerdir. Banyo temizliğinin uygun şekilde yapılması, evlerin dezenfekte edilebilmesi için son derece önemlidir. Aile fertlerinin sağlığı için haftada en az bir kere mutlaka hijyenik banyo temizliği yapılması gerekir. Özellikle kalabalık ailelerde mikropların daha hızlı üreyebileceği göz ardı edilememeli ve banyolar mutlaka temizlenmelidir. Bu noktada akıllarda oluşan banyo nasıl temizlenir? sorusu için en basit ve verimli yöntemlerden bahsedelim. Oldukça hassas bir bölüm olduğundan işe öncelikle eldiven takarak başlamak gerekir. İçerinin havalandırılması, temizleme esnasında zararlı kimyasalların solunmaması için faydalı olacaktır. Tuz ruhu, çamaşır suyu ve klorak gibi ağır kimyasallar banyo temizliği için etkili ürünler olsa da, sağlık için kesinlikle birbirleriyle karıştırılmamalıdır. Banyo temizliği için kimyasallar ne kadar önemliyse, doğru uygulama da bir o kadar önemlidir. 

 

 

 

Banyo nasıl temizlenir? Sorusuna cevap olarak bahsedilen hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra hijyen aşamasına geçilir. Banyoda bulunan paspas, sabunluk ve tuvalet kağıdı gibi eşyaların dışarı çıkarılır, banyo temizlik işlemi kolaylaştırılır. İçeride kırıntı, artık varsa elektrik süpürgesiyle çektirilmesi, sonraki aşamaları kolaylaştıracaktır. Eğer banyo yıkanacaksa, giderin tıkanmaması için süpürme işlemi mutlaka yapılmalıdır. Çamaşır suyu ya da cif gibi etkili temizlik ürünlerinden birisi döküldükten sonra klozetin her tarafı klozet fırçasıyla iyice ovulur. Gerekirse kirlerin çözülmesi için biraz beklenir ve sifon çekilir. Sifon çekildiğinde akan suyla fırça da temizlenir. Klozetin oturma kısmı ve kapakları da, deterjanlı süngerlerle ovulur. En son kova yardımı ile ya da klozete yakınsa duşakabin fıskiyesiyle klozet komple durulanır. Banyo temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, ürünlerin birbiriyle karıştırılmaması ve her bölüm için ayrı temizlik gerecinin kullanılmasıdır.

 

 

 

Banyo nasıl temizlenir? konusu sadece klozet temizliğinden ibaret değil. Banyonun aşırı kir toplayan bölümlerinden olan duşakabin de, detaylı banyo temizliği kapsamındadır. Duşakabin temizliğinde kireç sökücüler, etkili sonuç veren ürünlerdir. Kirli bölgelere dökülüp ovulan kireç sökücülerle duşakabinler daha temiz ve sağlıklı hale gelir. Banyolarda temizlik gerektiren ve aktif kullanılan yerlerden birisi olan lavabolar için de ayrıyeten bir uygulama yapılmalıdır. Günümüzde lavabolar için geliştirilmiş birçok etkili ürün var. Kireç önleyici özellikteki kremli ürünlerden dökülerek bekletilen ve en son durulanıp kurulanan lavabolar, aile üyelerinin tertemiz kullanımı için hazırdır. Her bölümü temizlenen banyolarda en son yerleri temizleme işlemine geçilir. Etkili banyo temizliği için yerlerin yıkanması, silinmesinden daha hijyeniktir. Bol deterjanla köpürtülerek durulanıp yıkanan yerler de bittikten sonra banyolar, mikropsuz şekilde kullanıma hazırdır.

facebook instagram youtube mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon whatsapp-button whatsapp-button