Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

Anasayfa >Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bize ulaşarak hangi hizmetleri alabileceğinizi ücretsiz öğrenebilirsiniz.

detay-temizlik-brosur
ankara-insaat-sonrasi-temizlik

Ankara ülkemizin başkentidir. Ankara’nın nüfus yoğunluğu fazladır. Bu nüfus yoğunluğuna yetebilmek için sıklıkla inşaat yapılır. Yapılan inşaatların da temizliği için de temizlik şirketlerine ihtiyaç duyulur. İnşaat temizliği herkesin yapabileceği bir iş değildir. Ankara inşaat sonrası temizliği için temizlik şirketleri vardır.

Firmanın profesyonel olması gerekir. İnşaat temizliği için iş planı yapılması gerekir.

Ankara İnşaat Sonrası Temizlik Firmaları

Sıradan bir temizlik görevlisi inşaat sonrası temizliği konusunda yetkin olmayabilir. İnşaat sonrası temizlik için gereken ekipman sayısı fazladır. Kullanılan temizlik kimyasalları da günlük ev temizliğinde kullanılan temizlik kimyasallarından farklıdır. Günlük temizlik konusunda uzman olan temizlik personelleri inşaat temizliği konusunda yetkin olmayabilir. İnşaat sonrası temizlik günlük ev temizliğinden farklı bir planla yapılmaktadır. İzlenmesi gereken adımlar gündelik adımlara göre daha farklıdır.

İnşaat sonrası temizliğini işinde uzman bir temizlik firmasına bırakmak büyük kolaylık sağlayacaktır. Temizlik firmaları tecrübeli olduğu için inşaat sonrası temizliği kolayca halleder. İnşaat sonrası temizliğinde çoğu ekipman bir kere kullanacağı için temizlik firması tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Sadece bir kez kullanılacak malzemelerin satın alınması müşteri için gereksiz bir mali yük haline gelir.

İnşaat Temizliğinde İzlenmesi Gereken Adımlar

  • Temizlik firmaları araştırılmalıdır. Ankara inşaat sonrası temizliği firmalarından biri tercih edilmelidir.
  • İnşaattan kalan büyük çöpler toplanmalıdır. Büyük çöplerin olduğu ortamda detaylı bir temizlik yapılamaz.
  • İlk olarak duvarlar temizlenmelidir. Banyo ve mutfak fayanslarındaki kirler su değdirilmeden kuru şekilde tül benzeri bir bezle silinir. Daha sonra temizlik kimyasallarıyla fırçalanarak temizlenir.
  • Sonrasında pencereler temizlenir. Camlar ve çerçeveleri silinir. Pencerelerin çerçevelerinde bulunan bantlar dikkatle temizlenmelidir. Kesici ve delici bir alet kullanmamalıdır.
  • İnşaat temizliği öncesi ekipmanlar hazırlanmalıdır. Bol bol çöp torbası bulundurulmalıdır.
  • İnşaat temizliğinde iş güvenliği önemlidir. İnşaat sonrası temizliğinde kullanılacak kimyasallar günlük ev temizliğinde kullanılan kimyasallardan farklı olacağı için bu iş bir miktar risk barındırır.
  • Kapılar ve evde monte haldeki mobilyalar temizlenir. Ahşap yüzeyler için özel temizleyiciler kullanılır. Ankara inşaat sonrası temizlik firmaları bu iş için temizleyiciler temin eder.
  • Son olarak evin yüzeyi temizlenir. Yüzeyin türüne göre kullanılan temizlik ürünü farklılık göstermelidir.

facebook instagram youtube mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon whatsapp-button whatsapp-button